- Projekt NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI 2022/2023
- Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” 2021/2022
- Ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej - „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. 2021/2022
- „Znamię! Znam Je?” – Kampania Edukacyjno- Informacyjna 2021/2022
- Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” - wzorowa placówka Małego Misia w świecie wielkiej literatury 2021/2022
- Szkolny program edukacji regionalnej “Pieniny- Nasza Bliższa Ojczyzna” 2021/2022
- Projekt pn. „Fiku miku – skacz mój smyku” współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu, w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów – „Sport dla Wszystkich” – działanie „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży” 2021/2022
- Projekt ekologiczno-charytatywny ZBIERAMTO W SZKOLE 2021/2022
Ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej - „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. 2021/2022
Klasa III w I półroczu roku szkolnego 2020/2021 realizowała ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej - „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”.
Celem programu była proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do dbania o naturę już od najmłodszych lat. Cykl zajęć obejmował zajęcia wokół żywiołów: ziemi, ognia, powietrza i wody zgodnych z tematyką zaproponowaną przez organizatora programu.
„Lekcje z Fajniakami” miały przede wszystkim praktyczny charakter, dzieci oglądały filmy video, słuchały audiobooków, wykonywały doświadczenia, czytały kolejne fragmenty, książki, wykonywały prace plastyczne. Zajęcia pozwoliły wykazać się dzieciom kreatywnością i własną inicjatywą. Program realizowano na zajęciach koła matematyczno – przyrodniczego, był on doskonałą okazją do urozmaicenia nauki o przyrodzie poprzez zabawę. Materiały edukacyjne, które towarzyszyły programowi zostały podzielone na cztery filary tematyczne, reprezentowane przez bohaterów „Gangu Fajniaków” czyli żywioły ognia, wody, ziemi i powietrza.
W czasie zajęć dzieci uczyły się jak się troszczyć o środowisko naturalne, poznawały podstawowe zasady ekologii, dowiedziały się, dlaczego warto oszczędzać wodę, jak dbać o powietrze, jak obserwować naturę i jaki wpływ na Ziemię ma słońce i temperatura powietrza. Zajęcia organizowane były tak, aby dzieci poprzez zabawę, kreatywność i twórcze myślenie mogły przyswoić wiedzę ekologiczną (część zajęć prowadzona była w szkole, a część zrealizowano w czasie zdalnego nauczania)..
Po zrealizowaniu zadań i przyswojeniu wiedzy ekologicznej uczniowie klasy III przystąpili do konkursu plastycznego – przygotowali prace plastyczne z trzech żywiołów ( powietrze, ziemi i woda), zdobyli nagrodę z żywiołu powietrze.