• KUBUSIOWI PRZYJACIELE PRZYRODY w klasie 1
          • KUBUSIOWI PRZYJACIELE PRZYRODY w klasie 1

          • Klasa I w II półroczu roku szkolnego 2021/2022 realizowała ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej - „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
            Celem programu była proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat.
            „Zajęcia z Kubusiem” miały charakter poznawczy, dzieci oglądały filmy, słuchały audiobooków. Podczas zajęć dzieci nauczyły się jak troszczyć się o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii, dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu. Poprzez zabawę dzieci przyswoiły wiedzę niezbędną do niesienia pomocy naszej planecie. Zajęcia pozwoliły wykazać się dzieciom kreatywnością i własną inicjatywą. Program realizowano na zajęciach edukacyjnych. Był on doskonałą okazją do urozmaicenia nauki o przyrodzie poprzez zabawę. W czasie zajęć dzieci uczyły się jak recykling korzystnie wpływa na naszą planetę, jak powinien wyglądać zdrowy jadłospis i jak dbać o kondycję fizyczną naszego ciała. Po zrealizowaniu zadań i przyswojeniu wiedzy ekologicznej nasza placówka nabyła prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

        • Wycieczka klas I - III
          • Wycieczka klas I - III

          • W dniu 13 czerwca 2022 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Niedzicy celem zwiedzenia elektrowni.

            Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 9.00. Pogoda dopisała, świeciło nam piękne słońce. Najpierw oglądaliśmy w Pawilonie Wystawowym film ”Warownia przeciw żywiołom” prezentujący zaporę i elektrownię. Oglądaliśmy eksponaty z wykopalisk, które były prowadzone na terenach, gdzie obecnie jest jezioro. W programie mieliśmy też spacer koroną zapory, zakup pamiątek i pyszne lody. W południe zeszliśmy do budynku elektrowni, po której oprowadził nas przewodnik. Pan Arek opowiadał nam o pracy elektrowni wodnej, tłumaczył naszym dzieciom skąd się bierze prąd i pokazywał urządzenia, które służą do jego produkcji. Bogatsi o nowe wrażenia, wiedzę i pamiątki szczęśliwie za sprawą naszego Pana kierowcy wróciliśmy do Sromowiec.

            Dziękujemy Zespołowi Elektrowni Wodnych w Niedzicy za taką ciekawą i interesującą wycieczkę.

        • Teatrzyk "Jaś i Małgosia"
          • Teatrzyk "Jaś i Małgosia"

          • 13 czerwca wszystkie przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III uczestniczyły w spektaklu pt. „Jaś i Małgosia”, wystawionym przez objazdowy Teatr lalek BAJKA z Nowego Sącza. Dzieci z przejęciem i zaciekawieniem obejrzały cały spektakl, w którym spotkały takie postacie jak Jaś, Małgosia, Drwal, Drwalowa, Baba Jaga, Wilk, Kózka, Lisek, Myszka oraz Dziadek jako narrator. Wszystkich zachwyciła piękna scenografia i nikt się w trakcie przedstawienia nie nudził. Bajka w sposób humorystyczny i łatwy w zrozumieniu dla dzieci zachęcała je do uprawiania sportów i prostych zajęć ruchowych, aby nie mieć wady postawy, a w przyszłości bólu pleców. Na uwagę zasługiwało również przesłanie wzajemnego czynienia dobra, które w przyszłości powraca.

        • Wzorowa placówka Małego Misia w świecie wielkiej literatury
          • Wzorowa placówka Małego Misia w świecie wielkiej literatury

          • Od IX  w punkcie przedszkolnym realizowany był projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, który służył przede wszystkim rozwojowi czytelnictwa i współpracy między nauczycielami, ale także rozwijaniu kompetencji kluczowych dzieci. W roku szkolnego 2021/2022 zrealizowano wszystkie moduły: Kodujemy z Małym Misiem, Opowiem Wam o Polsce, Czytamy razem z Małym Misiem, Misiowe recepty na pozytywne myślenie, Misiowy bajarz oraz Misiowe zajęcia pod chmurką. Za realizację wszystkich modułów szkoła uzyskała Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia w świecie wielkiej literatury.

            Udział w projekcie przyczynił się w dużym stopniu do rozwoju dzieci,
            a osiągnięte efekty posłużyły podniesieniu jakości pracy przedszkola.

            Przede wszystkim projekt stanowił atrakcyjną formę realizacji zadań przedszkola opisanych w podstawie programowej. Co więcej -  projekt wpisał się w zalecane sposoby
            i warunki realizacji podstawy.

            Pragnę zaznaczyć, iż praca z modułami Małego Misia pozwolił na realizację wszystkich kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022, dotyczących przedszkoli.

        • Karta rowerowa
          • Karta rowerowa

          • 7 czerwca w naszej szkole odbył się test praktyczny z karty rowerowej. Uczniowie mieli pokonać przeszkody, miedzy innymi: slalom, tarkę, rynnę, równoważnię, ósemkę i inne. Egzamin zdali wszyscy.

            Tor przeszkód został zakupiony z funduszy zebranych na szkolnym festynie. Ćwiczymy też na nim do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i zdobywany miejsca w pierwszej trójce.

        •  „Kapelusz za sto tysięcy” - wyprawa do Teatru Groteska
          • „Kapelusz za sto tysięcy” - wyprawa do Teatru Groteska

          • „Teatr jest rodzajem umowy między ludźmi, którzy spotkają się o jakiejś godzinie, by na jakiś czas wspólnie odejść w inny świat. I to jest wspaniałe”. O prawdziwości tych słów Janusza Gajosa mogli przekonać się 10 czerwca uczniowie klasy IV, VIII i kilkoro z VII, którzy uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Groteska w Krakowie. Spektakl pt. „Kapelusz za sto tysięcy” zaskoczył wspaniałą muzyką, wartką akcją i rozbudowaną oprawą multimedialną. Ta, oparta na powieści Adama Bahdaja o tym samym tytule, kryminalna komedia muzyczna pełna była wyszukanego humoru i zabawy, a główna bohaterka „Dziewiątka” zachwyciła nie tylko grą aktorską, ale również wspaniałym głosem i urodą. Specjalnie dla naszych uczniów, wcielająca się w nią aktorka, pani Dominika Guzek zgodziła się po spektaklu na wspólne zdjęcie (Jeszcze raz dziękujemy :).

            To nie był koniec przygód związanych z teatrem. Uczestnicy wyprawy mieli okazję również poznać sekrety sceny. Przewodnikiem po teatrze była aktorka pani Barbara Cieślak, która oprowadziła całą grupę po piętrach i foyer Groteski, wprowadziła za kulisy, opowiedziała o pracy ludzi, których nie ogląda się na scenie, ale bez których przedstawienie nie mogłoby się odbyć, m.in. o scenografie, akustykach, operatorach światła, inspicjencie i innych osobach związanych z obsługą techniczną. Dużo uwagi poświeciła również wystawie lalek i masek, które używane były w różnych spektaklach. Tu odbyły się zajęcia praktyczne związane z techniką animacji. Wspaniale było patrzeć, jak lalki i maski ożywają w rękach aktorki, wyrażają różne emocje, tańczą, gestykulują. Uczniowie mieli również okazję „tchnąć życie” w niektóre, ale jak się okazało, nie było to łatwe zadanie.

            Po teatralnej uczcie nadszedł czas na nieco inną, ale również edukacyjną rozrywkę. W tym celu grupa udała się do Ogrodu Doświadczeń im. S. Lema, gdzie mogła trochę poćwiczyć, ale również sprawdzić przebieg niektórych zjawisk fizycznych np. z zakresu optyki, akustyki, dynamiki.

            Podsumowując, wyprawa do Krakowa była interdyscyplinarną przygodą, kapeluszem pełnym nowych emocji, doświadczeń, społecznych interakcji, których wartość nie da się mierzyć w „tysiącach”. Opiekę nad uczniami sprawowali pani Grażyna Łabno i pan Bogusław Siedlarczyk.

          • ZBIERAMTO W SZKOLE...- szkoła z misją.

          • Ideą realizowanego w naszej szkole ogólnopolskiego projektu "Zbieramto w szkole" jest motto: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody. 
            Celem edukacyjnym projektu jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony
            środowiska oraz promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów. 
            Celem charytatywnym jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację
            pomocy rozwojowej przez misjonarzy – księży sercanów pracujących w Afryce i Azji. 
             Cele projektu realizowane są w naszej szkole poprzez akcje zbiórek:
            a)   srebrnej i złotej biżuterii – „Srebro na wagę złota”,
            b)   zbiórka bilonu oraz banknotów pieniędzy z całego świata, zarówno aktualnie używanych
            jak i wycofanych z obiegu – „Dobre monety”.
            c)   elektrośmieci: telefonów komórkowych, tabletów, laptopów, baterii,
            d)  zegarków tarczowych (nie zbieramy zegarków ściennych i typu "budzik”).
            f)   klocków LEGO – tylko oryginalne klocki firmy Lego (pojedyncze, niekompletne i
            kompletne zestawy). 
            Dzięki tym zbiórkom edukujemy naszych uczniów ekologicznie, pomagamy środowisku
            naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci, a
            jednocześnie pomagamy dzieciom z Boliwii, Tanzanii, Czadu i Filipin . Nasze zbiórki
            wspierają budowę domu dla ofiar tajfunu na Filipinach, budowę studni w Czadzie, budowę
            studni głębinowych w Tanzanii, wspierają Dom Dziecka w Boliwii oraz Sercański dom dla
            dziewcząt KDF na Filipinach. 

            W II półroczu dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I- VIII uczestniczyli w
            specjalnym konkursie na zbiórkę starych telefonów. Dzieci uzbierały 9,6 kg telefonów i
            smartfonów.
            W sumie w tym roku szkolnym nasza szkoła zebrała 43130 punktów. W rankingu szkół –
            darczyńców zajmujemy 16 miejsce na 1392 szkoły.

             Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

        •  VI Międzygminny Dzień Talentów
          • VI Międzygminny Dzień Talentów

          • Dzień Talentów został zorganizowany przy pięknej pogodzie w Pienińskim Amfiteatrze „Pod Wierzbą” w Krościenku nad Dunajcem. Tłumnie przybili zarówno uczestnicy, jak i widzowie: uczniowie szkół wraz z nauczycielami oraz rodzicami.
            Organizatorem konkursu,  była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem. Uczestnicy zaprezentowali się na scenie rewelacyjnie zarówno w kategorii muzycznej, scenicznej, jak i plastycznej w dwóch grupach wiekowych klasy od 0 do 3 i klasy od 4 do 8. Jury miało więc spory problem z wybraniem tych najlepszych. Każdy bowiem z uczestników zasługiwał co najmniej na wyróżnienie. Zwycięzcom i wyróżnionym wójt Jan Dyda wręczał dyplomy i puchary. Najlepsi otrzymali też cenne nagrody rzeczowe.
            W VI Międzygminnym Dniu Talentów udział wzięli uczestnicy z gmin: Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica Dolna i Czorsztyn.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej, czwartej i szóstej. Za wspaniały występ w kategorii scenicznej Łukasz Stanisz z klasy trzeciej zdobył I miejsce, a II miejsce jego klasowy kolega Maciej Broźny. W kategorii muzycznej uczennica Aleksandra Borzęcka zdobyła wyróżnienie. W kategorii muzycznej drugą reprezentantką szkoły była Magdalena Pierwoła, która została postawiona przed  „nie lada” wyzwaniem, bo jako pierwsza z uczestniczek została wywołana na scenę, na której odważnie i porywająco zaśpiewała przebój
            pt. „Nie bój się chcieć” . Utalentowane plastycznie uczennice Hanna Waradzyn i Lilianna Głodek wystawiały swoje piękne prace.

            Odważnym, utalentowanym uczniom naszej szkoły życzymy,by dalej rozwijali swoje zdolności i nie zrażali się niepowodzeniami.   

             

        • Przytul się do drzewa #straznicylasow
          • Przytul się do drzewa #straznicylasow

          • Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. W 2022 roku w tygodniu dobrych uczynków dla lasu przedszkolaki z punktu przedszkolnego dołączyły do ogólnopolskiej kampanii Przytul się do drzewa. Akcja ta miała celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczulała na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Dzięki akcji przedszkolaki pokazały, że kochają nasze Polskie lasy i chronią je przed powstawaniem pożarów.

        • Mamo Tato kochamy Was
          • Mamo Tato kochamy Was

          • 26 maja obchodzimy Dzień Mamy, warto uczcić go składając w tym dniu życzenia naszym mamom. Niecały miesiąc później - 23 czerwca obchodzimy dzień Taty i jest to idealny moment na złożenie życzeń i podziękowania tacie za wszystko, co dla nas robi. Połączyliśmy te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem. Dlatego 3 czerwca świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty w punkcie przedszkolnym. Niestety, w tym roku nie mogliśmy spędzić go wspólnie w przedszkolu. Mimo to dzieci z naszego przedszkola nadały wyjątkowość temu dniu (choć wirtualnie).W tym szczególnym dniu dzieci zrobiły przepiękne prezenty swoim rodzicom - laurki. Nie mogło również zabraknąć piosenek o Mamie i Tacie, ale przede wszystkim życzeń dla Kochanych Rodziców. To wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu.

        • Dzień Dziecka w naszej szkole
          • Dzień Dziecka w naszej szkole

          • Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu. Pierwszego czerwca, każdy malec naszej szkoły poczuł się wyjątkowo – to w końcu jego dzień!
            W tym roku, święto dzieci wypadało w samym środku tygodnia, a dokładnie – w środę.  Nauczyciele i członkowie Rady Rodziców  zadbali o to, by ta szczególna okazja dosłownie obfitowała w moc atrakcji.   

            Czy wiecie, że w 2022 roku Dzień Dziecka obchodzi 70 jubileusz? Pierwszy raz, święto dzieci było obchodzone w 1950 roku, jednak dopiero dwa lata później stało się świętem stałym. Od tego czasu, temu wyjątkowemu dniu przyświeca idea propagowania braterstwa między dziećmi.
            Mając to na uwadze, w tym dniu zaproponowaliśmy swoim wychowankom
            pokaz talentów. Prezentacja własnych talentów dała maluchom wielką frajdę. Dzieci chętnie śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze.
            Na boisku szkoły Pan Karol przygotował dla dzieci gry i zabawy, w których występowały elementy współzawodnictwa i współpracy.
            Rodzice zafundowali  dzieciom „wypasione” lody z owocami  i puszystą śmietanką.
            Pomimo, że ten dzień świętowaliśmy w szkole to i tak wszyscy byli bardzo zadowoleni z przygotowanych atrakcji i nikt nie zazdrościł uczniom starszych klas wyjazdu na wycieczkę.  

             

          • "Poznaj Polskę" przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki

          • W dniu 1 czerwca 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych wzięli udział w wycieczce w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

            Pierwszym punktem wyjazdu był najstarszy z istniejących klasztorów w Polsce. Uczniowie zwiedzili Opactwo Benedyktynów w Tyńcu wraz z Kościołem św. Piotra i św. Pawła. Miejsce zachwyciło uczestników, ponieważ kompleks znajduje się na wapiennym Wzgórzu Klasztornym nad Wisłą.

            Drugim elementem podróży było Muzeum Kościuszkowskie. Wystawa pt. „Kościuszko- bohater wciąż potrzebny” znajduje się w kompleksie Bastionu V w Forcie nr.2 i bezapelacyjnie podbiła serce młodzieży. Zwłaszcza, że mieli możliwość przejścia trasą edukacyjną na Kopcu Kościuszki.

            Ostatnim elementem wycieczki był Zamek w Pieskowej Skale (Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu). Uczniowie poznali historię zamku, związane z nim legendy oraz zapoznali się z ekspozycją „Przemiany stylowe w sztuce europejskiej od średniowiecza do połowy XIXw”.  Zwieńczeniem tego etapu był spacer po przylegającym do zamku parku krajobrazowym, w którym stoi wapienna skała zwana Maczugą Herkulesa.

            Dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę" – edycja 2022

            -kwota przekazana przez MEIN w ramach wsparcia finansowego 4 993,60 zł.

            - całkowity koszt zadania: 6 252,00 zł

             

        • XVIII Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Jestem współodpowiedzialny za stan środowiska”.
          • XVIII Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Jestem współodpowiedzialny za stan środowiska”.

          • 31 maja br. odbył się finał XVIII Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego Jestem współodpowiedzialny za stan środowiska”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z naszej gminy.

            Jego głównym celem było propagowanie wiedzy ekologicznej, budzenie zainteresowań problemami związanymi z ochroną środowiska i motywowanie do podjęcia czynnych działań na rzecz jego ochrony. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad dbałości o czystość powietrza, wód i gleb oraz postępowania z odpadami. Szczególny nacisk położono na świadome wybory konsumenckie, zmniejszające ślad węglowy i wodny produktów.

            Uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród miało miejsce 6 czerwca w naszej szkole, w związku z obchodami Światowego Dnia Środowiska. Ogółem w konkursie wzięło udział 41 uczniów ze wszystkich szkół gminy Czorsztyn (etap szkolny), 12 zakwalifikowało się do finału. Zwycięzcami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych. I miejsce zajęła Milena Sproch, II miejsce- Jan Stopiak, III – Magdalena Kowalczyk. To właśnie oni wykazali się najlepszym przygotowaniem i największą wiedzą. Wszyscy uczestnicy etapu gminnego otrzymali nagrody.

            Konkurs przygotowała i zorganizowała p. Grażyna Łabno. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom. Dziękujemy także opiekunom za dobre przygotowanie uczniów i zapraszamy ponownie. Zachęcamy również do dbania o środowisko.

        • Jedziemy na wycieczkę...
          • Jedziemy na wycieczkę...

          • 31 maja klasa 1 i "zerówka" wybrały się na dłuuuuugo wyczekiwaną wycieczkę. 

            Rankiem z uśmiechem na twarzy, plecakiem pełnym łakoci, gotowi na poznanie małej ojczyzny, uczniowie wsiedli do autokaru by udać się do Niedzicy.  

            Na miejscu pierwszy powitał dzieci Zamek "Dunajec”. Jego historia zaciekawiła uczniów a legenda o księżniczce Brunhildzie i jej sprzeczce z księciem Bolesławem przy  kamiennej  studni utkwiła dzieciom w głowach i do dnia dzisiejszego jest częstym wspomnieniem z tej niecodziennej wyprawy. 

            Nieopodal zamku uczniowie zwiedzili wozownię. W jej wnętrzu eksponowane są zabytkowe pojazdy konne pochodzące z lat 1900-1939. Można tam było zobaczyć m.in.: bryczki pochodzące z Wytwórni Braci Buraków z Kielc, pojazdy z dawnych Kresów Wschodnich oraz sanie. Wszystkich rozbawiła nazwa jednego z wozu, nazywał się „patelnia”.

            Kolejną atrakcją Pienin, której dzieci nie mogły się oprzeć był rejs statkiem „HARNAŚ” po niedawno powstałym jeziorze Czorsztyńskim. Znajduje się ono nad zalanym korytem rzeki Dunajec. Statek "HARNAŚ" to pływająca kawiarnia, z pokładu, której można było podziwiać okoliczne zabytki zarówno architektury jak i przyrody takie jak: Zamek Dunajec w Niedzicy, zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych osobliwości pięknej przyrody i jej mieszkańców. Dzieci wraz z opiekunami rozsiadły się na dziobie statku, gdzie znajdują się pokłady słoneczne. Pogoda dopisała, a więc wszyscy mogli zażywać kąpieli słonecznych w trakcie rejsu spacerowego.

            Ostatnim i najważniejszym punktem wycieczki dla dzieci były zakupy w niewielkich sklepikach z pamiątkami :)

            Zmęczone, ale zadowolone dzieci bezpiecznie wróciły do domu.

            Było super!!!

        • XVII  Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii”
          • XVII  Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii”

          • W dniu 30 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII  Gminnym Konkursie Ortograficznym „Zostań Mistrzem Ortografii”, zorganizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kluszkowcach.

            Do zmagań przystąpili uczniowie z klasy trzeciej: Martyna Piątek oraz Maciej Broźny. Do dyktanda przygotowała ich pani Bożena Kowalczyk.

            W grupie starszej znaleźli się: Julia Całyniuk, Liliana Głodek, Dawid Dragosz oraz Aleksandra Ślęzak. Opiekę nad nimi objęła Renata Skawińska.

            Dyktando było bardzo wymagające, ponieważ przygotowała je pani dr Barbara Szymczak-Maciejczyk (Uniwersytet Pedagogiczny im KEN w Krakowie)

             

            Jesteśmy bardzo dumni z Macieja Broźnego, który zajął trzecie miejsce w konkursie.


        • Sprintem do maratonu
          • Sprintem do maratonu

          • 31 maja nasza grupa przedszkolna wzięła po raz kolejny udział w akcji Bliżej Przedszkola – Sprintem do maratonu oraz w zajęciach sportowych realizowanych w ramach projektu Mały Mis w świecie wielkiej literatury  - moduł Misiowe zajęcia pod chmurką. Celem akcji jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Nasze przedszkolaki wiedzą, że najważniejsza jest wspaniała zabawa. Każdy uczestnik był dumny z wielokrotnego pokonania przygotowanej trasy. Na zakończenie biegu każdy uczestnik otrzymał medal.

        • Przedszkolaki w Nibylandii
          • Przedszkolaki w Nibylandii

          • W czwartek , 26.05. 2022 r.  dzieci z naszego punktu przedszkolnego wyruszyły na wycieczkę autokarową do sali zabaw Nibylandia  w Łącku. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grupy, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków. Przedszkolaki uczestniczyły również w warsztatach, wykonały piękne breloczki, które były prezentem dla ich mam z okazji przypadającego tego dnia ich święta czyli Dnia Matki. Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do Przedszkola. 

        • Wizyta w bibliotece
          • Wizyta w bibliotece

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego udały się do Gminnej Biblioteki w Sromowcach Niżnych. Oglądały książki przeznaczone dla dzieci, słuchały czytanej przez panią bibliotekarkę bajki i życzeń skierowanych do nich z okazji Dnia Dziecka. Zadawały pytania dotyczące pracy bibliotekarki, wyposażenia biblioteki w różne rodzaje książek oraz korzystania z komputera w bibliotece. Cały rok dzieci poznawały litery, co niektóre umieją już czytać - więc mamy nowych czytelników. 

        • Dzień Niezapominajki - Dzień Życzliwości w punkcie przedszkolnym
          • Dzień Niezapominajki - Dzień Życzliwości w punkcie przedszkolnym

          • Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które zapoczątkował redaktor radiowej „Jedynki” Andrzej Zalewski. Holendrzy słyną z tulipanów, Francuzi z konwalii, Anglicy kojarzeni są z hiacyntami, a redaktor Zalewski zaproponował skromny kwiat – niezapominajkę, jako kwiatowy symbol Polski. Święto Niezapominajki jest uniwersalnym świętem – przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy. Przedszkolaki z punktu przedszkolnego włączyły się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki oraz Dnia Życzliwości. 16 maja dzieci ubrane były w niezapominajkowe kolory oraz uczestniczyły w zajęciach kształtujących umiejetności wyrażania życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych osób.

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych
        • 18 26 29 635
        • 34-443 Sromowce Niżne ul. Szkolna 7, 34-443 Sromowce Niżne Poland
        • e-puap - /spsromowcenizne/SkrytkaESP